  • MS4800S-30-0320-X
MS4800S-30-0320-X
advertisement
Manufacturer No:
MS4800S-30-0320-X
HK JDW NO:
607-MS4800S-30-0320-X
Package:
Datasheet:
Description:
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MS4800S-30-0320-X
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    1998
  • Series
    MS4800
  • Feature
    Blanking, Transmitter Only
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Protections
    Hand/Arm
  • Detection Capability
    30mm
  • Protective Height
    320mm
  • Number of Beams
    16
  • Beam Pitch
    20mm