  • MS75083-10RU
MS75083-10RU
advertisement
Manufacturer No:
MS75083-10RU
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-MS75083-10RU
Package:
Axial
Datasheet:
MS75083-10RU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MS75083-10RU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Phenolic
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MS75083
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    MIL-PRF-15305
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    560nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    500mOhm Max
  • Max DC Current
    545mA
  • Frequency - Self Resonant
    300MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    30 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz