  • MS75084-15
MS75084-15
advertisement
Manufacturer No:
MS75084-15
HK JDW NO:
873-MS75084-15
Step5Bar-code shipping tag
MS75084-15
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    IRON
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
    1
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Reference Standard
    MS75084
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    18 μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.1Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    AXIAL
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.145A
  • Inductance-Nom (L)
    18 µH
  • Self Resonant Frequency
    30MHz