  • MSB25MH-13
MSB25MH-13
advertisement
Manufacturer No:
MSB25MH-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-MSB25MH-13
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
MSB25MH-13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSB25MH-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Technology
    Standard
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Number of Elements
    4
  • Configuration
    BRIDGE, 4 ELEMENTS
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1000V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 2.5A
  • Forward Current
    2.5A
  • Number of Phases
    1
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1kV
  • Breakdown Voltage-Min
    1000V