  • MSB3.0-10SP
MSB3.0-10SP
advertisement
Manufacturer No:
MSB3.0-10SP
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-MSB3.0-10SP
Quantity:
In Stock : 5186
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSB3.0-10SP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Material
    Nylon
  • Series
    MSB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Natural
  • Gender
    Male, Female
  • Screw Thread
    M3
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length - Overall
    0.630 16.00mm
  • Diameter - Outside
    0.217 (5.50mm) Hex
  • Diameter - Inside
    0.114 (2.90mm)
  • Between Board Height
    0.394 10.00mm