  • MSC8157ETAG1000A
MSC8157ETAG1000A
advertisement
Manufacturer No:
MSC8157ETAG1000A
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MSC8157ETAG1000A
Package:
783-BBGA, FCBGA
Datasheet:
MSC8157ETAG1000A
Description:
CPLD StarCore Series 783-BBGA, FCBGA
Quantity:
In Stock : 2
Step5Bar-code shipping tag
MSC8157ETAG1000A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    783-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    StarCore
  • Published
    2008
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    SC3850 Six Core
  • Interface
    Ethernet, I2C, PCI, RGMII, Serial RapidIO, SGMII, SPI, UART/USART
  • Voltage - I/O
    1.0V 1.5V 2.5V
  • Non-Volatile Memory
    ROM (96kB)
  • Voltage - Core
    1.00V
  • On Chip Data RAM
    6.375MB
  • Clock Rate
    1GHz