  • MSD1260T-823MLB
MSD1260T-823MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSD1260T-823MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-MSD1260T-823MLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
MSD1260T-823MLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSD1260T-823MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 18 hours ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    137mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    82 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    1.62A
  • Frequency - Self Resonant
    8.6MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    274mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    82 µH
  • Inductance - Parallel
    82 μH
  • Inductance - Series
    328 μH
  • Height
    6mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm