  • MSD1278H-683MED
MSD1278H-683MED
advertisement
Manufacturer No:
MSD1278H-683MED
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-MSD1278H-683MED
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
FIXED INDUCTOR 68UH SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSD1278H-683MED
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Mfr
    Coilcraft
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    MSD1278H
  • Size / Dimension
    0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    Shielded
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    77.5mOhm Max
  • Number of Coils
    2
  • DC Resistance (DCR) - Series
    310mOhm Max
  • Inductance - Connected In Series
    272 μH
  • Inductance - Connected In Parallel
    68 μH
  • Height
    0.317" (8.05mm)