  • MSF4800-30-1240-R2
MSF4800-30-1240-R2
advertisement
Manufacturer No:
MSF4800-30-1240-R2
HK JDW NO:
607-MSF4800-30-1240-R2
Package:
Datasheet:
Description:
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSF4800-30-1240-R2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Series
    MSF4800
  • Feature
    Receiver Only
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Protections
    Hand/Arm
  • Detection Capability
    30mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 20.0m
  • Protective Height
    1240mm
  • Number of Beams
    62
  • Beam Pitch
    20mm