  • MSF4800A-30-1040-R
MSF4800A-30-1040-R
advertisement
Manufacturer No:
MSF4800A-30-1040-R
HK JDW NO:
607-MSF4800A-30-1040-R
Description:
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MSF4800A-30-1040-R
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Series
    MSF4800
  • Feature
    Blanking, Receiver Only
  • Protections
    Hand/Arm
  • Detection Capability
    30mm
  • Protective Height
    1040mm
  • Number of Beams
    52
  • Beam Pitch
    20mm