  • MSLL12060-000
MSLL12060-000
advertisement
Manufacturer No:
MSLL12060-000
HK JDW NO:
449-MSLL12060-000
Package:
Datasheet:
MSLL12060-000
Purchasing and Inquiry
MSLL12060-000 Overview
MSLL12060-000 Features
Flexible Ferrite Sheet
MSLL series
MSLL12060-000 Applications
There are a lot of Laird-Signal Integrity Products MSLL12060-000 RFI & EMI Materials applications.
  • Thermostats
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Fitness
  • Health care
  • Power Amplifier
  • Security Systems
  • Utility Energy
  • LED Lighting
  • LoT applications
Step5Bar-code shipping tag
MSLL12060-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Rubber, Ferrite Powder, PET Film
  • Shape
    Rectangular
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2010
  • Series
    MSLL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Flexible Ferrite Sheet
  • Max Operating Temperature
    185°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    350μm
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Length
    4.724 120.00mm
  • Width
    2.362 60.00mm
  • Thickness
    203.2μm
  • Thickness - Overall
    0.014 0.35mm