  • MSMBG40CA/TR
MSMBG40CA/TR
advertisement
Manufacturer No:
MSMBG40CA/TR
HK JDW NO:
523-MSMBG40CA/TR
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
MSMBG40CA/TR
Step5Bar-code shipping tag
MSMBG40CA/TR
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    DO-215AA, SMB Gull Wing
  • Supplier Device Package
    SMBG (DO-215AA)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    9.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V