  • MSMLG130CA
MSMLG130CA
advertisement
Manufacturer No:
MSMLG130CA
HK JDW NO:
523-MSMLG130CA
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MSMLG130CA
Step5Bar-code shipping tag
MSMLG130CA
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Breakdown (Min)
    144V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    209V
  • Peak Pulse Current
    14.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    130V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W