  • MSMLJ28CA
MSMLJ28CA
advertisement
Manufacturer No:
MSMLJ28CA
HK JDW NO:
523-MSMLJ28CA
Datasheet:
MSMLJ28CA
Step5Bar-code shipping tag
MSMLJ28CA
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    Bidirectional
  • Leakage Current
    2μA
  • Element Configuration
    Single
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    66A
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    45.4V
  • Peak Pulse Current
    66A
  • Reverse Standoff Voltage
    28V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Test Current
    1mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    31.1V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W