  • MSP06A0110K0GEJ
MSP06A0110K0GEJ
advertisement
Manufacturer No:
MSP06A0110K0GEJ
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-MSP06A0110K0GEJ
Package:
6-SIP
Datasheet:
MSP06A0110K0GEJ
Description:
Quantity:
In Stock : 2503
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSP06A0110K0GEJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MSP
  • Size / Dimension
    0.590Lx0.090W 14.99mmx2.29mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SIP
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    5
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.29mm