  • MSP430G2413IRHB32R
MSP430G2413IRHB32R
advertisement
Manufacturer No:
MSP430G2413IRHB32R
HK JDW NO:
815-MSP430G2413IRHB32R
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Description:
8KB 8K x 8 FLASH MSP430 16-Bit Microcontroller MSP430G2xx Series 32 Pin 16MHz 32-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 11942
Step5Bar-code shipping tag
MSP430G2413IRHB32R
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    32-VFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    32
  • Terminal Position
    QUAD
  • Frequency
    16MHz
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.3V
  • Memory Size
    8kB
  • RAM Size
    512 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
  • Program Memory Size
    8KB 8K x 8
  • Low Power Mode
  • Number of Programmable I/O
  • Integrated Cache
  • RAM (words)
    0.5
  • RAM (bytes)
    512
  • Height
    1mm
  • Length
    5mm
  • Width
    5mm