  • MSS1038T-252NLC
MSS1038T-252NLC
advertisement
Manufacturer No:
MSS1038T-252NLC
HK JDW NO:
3194-MSS1038T-252NLC
Datasheet:
MSS1038T-252NLC
Description:
Quantity:
In Stock : 212
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MSS1038T-252NLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 19 hours ago)
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    30%
    EAR99
  • Resistance
    10mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    2.5 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    6.65A
  • Frequency - Self Resonant
    61MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    5.7A
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    10mOhm
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Inductance-Nom (L)
    2.5 µH
  • RMS Current (Irms)
    6.65A
  • Height
    4mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    10.2mm