  • MSS1246-153MLB
MSS1246-153MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1246-153MLB
HK JDW NO:
3194-MSS1246-153MLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MSS1246-153MLB
    Select All
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • RMS Current (Irms)
    3.8A
  • Height
    4.8mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 14 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3.8A
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4.58A
  • Case/Size Code
    4747
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    54.1mOhm