  • MSS1260T-682MLD
MSS1260T-682MLD
advertisement
Manufacturer No:
MSS1260T-682MLD
HK JDW NO:
3194-MSS1260T-682MLD
Package:
Datasheet:
MSS1260T-682MLD
Description:
Quantity:
In Stock : 392
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MSS1260T-682MLD
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    5.9A
  • Frequency - Self Resonant
    27MHz
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    18.5mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 µH
  • Height
    6.2mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm