  • MSS5131-104MLB
MSS5131-104MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS5131-104MLB
HK JDW NO:
3194-MSS5131-104MLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS5131-104MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    690mA
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    260mA
  • Case/Size Code
    2020
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    520mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    100 µH
  • RMS Current (Irms)
    690mA
  • Height
    3.1mm
  • Length
    5.1mm
  • Width
    5.1mm