  • MT18HTF12872Y-53ED6
MT18HTF12872Y-53ED6
advertisement
Manufacturer No:
MT18HTF12872Y-53ED6
HK JDW NO:
533-MT18HTF12872Y-53ED6
Package:
240-RDIMM
Description:
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 240RDIMM
Step5Bar-code shipping tag
MT18HTF12872Y-53ED6
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    1GB
  • Speed
    533MT/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Access Time
    50 ps
  • Max Frequency
    533MHz
  • Height
    29.5mm