  • MT4LSDT1664HY-133D1
MT4LSDT1664HY-133D1
advertisement
Manufacturer No:
MT4LSDT1664HY-133D1
Manufacturer:
Micron Technology
HK JDW NO:
533-MT4LSDT1664HY-133D1
Package:
144-SODIMM
Description:
DRAM Module SDRAM 128Mbyte 144SODIMM Tray
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MT4LSDT1664HY-133D1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    144-SODIMM
  • Number of Pins
    144
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    133MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Number of Elements
    4
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Memory Size
    128MB
  • Speed
    133MHz
  • Memory Type
    SDRAM
  • Data Bus Width
    64b
  • Max Frequency
    133MHz