  • MU1005-151Y
MU1005-151Y
advertisement
Manufacturer No:
MU1005-151Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-MU1005-151Y
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MU1005-151Y
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0402 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MU1005-151Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    MU
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    600μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Base Part Number
    MU1005
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    150Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Impedance @ Frequency
    150Ohm @ 100MHz
  • Height
    609.6μm
  • Width
    0.5mm