  • MU425S48E
MU425S48E
advertisement
Manufacturer No:
MU425S48E
HK JDW NO:
732-MU425S48E
Package:
Datasheet:
MU425S48E
Description:
Quantity:
In Stock : 17513
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MU425S48E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2016
  • Series
    MU425S (425W)
  • Size / Dimension
    6.20Lx3.30W x 1.62 H 157.4mmx83.8mmx41.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W 425W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    5.9A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC