  • MV50VC22RMF60TP
MV50VC22RMF60TP
advertisement
Manufacturer No:
MV50VC22RMF60TP
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-MV50VC22RMF60TP
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
MV50VC22RMF60TP
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    5.7mm