  • MVA25VC101MF80TP
MVA25VC101MF80TP
advertisement
Manufacturer No:
MVA25VC101MF80TP
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-MVA25VC101MF80TP
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
MVA25VC101MF80TP
Description:
MVA 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 120mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVA25VC101MF80TP
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    MVA
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.652Ohm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    120mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    120mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.303 7.70mm