  • MVA63VCR47RMD55TP
MVA63VCR47RMD55TP
advertisement
Manufacturer No:
MVA63VCR47RMD55TP
HK JDW NO:
856-MVA63VCR47RMD55TP
Datasheet:
MVA63VCR47RMD55TP
Description:
MVA 0.47μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 5mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVA63VCR47RMD55TP
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    423.191Ohm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    5mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm