  • MVE6.3VC221MF80TP
MVE6.3VC221MF80TP
advertisement
Manufacturer No:
MVE6.3VC221MF80TP
HK JDW NO:
856-MVE6.3VC221MF80TP
Description:
MVE 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 120mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVE6.3VC221MF80TP
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.39Ohm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    120mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    120mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.303 7.70mm