  • MVE63VC10RMF55TP
MVE63VC10RMF55TP
advertisement
Manufacturer No:
MVE63VC10RMF55TP
HK JDW NO:
856-MVE63VC10RMF55TP
Description:
MVE 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 32mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVE63VC10RMF55TP
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    19.89Ohm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    32mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    32mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm