  • MVH35VC331MK14TP
MVH35VC331MK14TP
advertisement
Manufacturer No:
MVH35VC331MK14TP
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-MVH35VC331MK14TP
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
MVH35VC331MK14TP
Description:
MVH 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 750mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVH35VC331MK14TP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.512Lx0.512W 13.00mmx13.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    MVH
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    750mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    750mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm