  • MVKBP35VC4R7ME60TP
MVKBP35VC4R7ME60TP
advertisement
Manufacturer No:
MVKBP35VC4R7ME60TP
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-MVKBP35VC4R7ME60TP
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
Alchip™- MVK-BP 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 15mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Bi-Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVKBP35VC4R7ME60TP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Alchip™- MVK-BP
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    15mA
  • Polarization
    Bi-Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    15mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.224 5.70mm