  • MVY100VC47RMK14TR
MVY100VC47RMK14TR
advertisement
Manufacturer No:
MVY100VC47RMK14TR
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-MVY100VC47RMK14TR
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
MVY100VC47RMK14TR
Description:
MVY 47μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 450mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MVY100VC47RMK14TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.512Lx0.512W 13.00mmx13.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MVY
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    450mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    330mOhm
  • Ripple Current @ High Frequency
    450mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm