  • MWB100012A-12A
MWB100012A-12A
advertisement
Manufacturer No:
MWB100012A-12A
Manufacturer:
Inventus Power
HK JDW NO:
366-MWB100012A-12A
Package:
Datasheet:
MWB100012A-12A
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 100W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MWB100012A-12A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2014
  • Series
    MWB100 (100W)
  • Size / Dimension
    5.19Lx3.07W x 1.34 H 132.0mmx78.0mmx34.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    100W
  • Approval Agency
    CB, CE, cTUVus
  • Efficiency
    88%
  • Current - Output (Max)
    8.3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    DIN, 8 Pin
  • No Load Power Consumption
    500mW Max