  • MWLP120-1304
MWLP120-1304
advertisement
Manufacturer No:
MWLP120-1304
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-MWLP120-1304
Package:
Datasheet:
MWLP120-1304
Description:
MEDICAL LOW PROFILE 1.0IN HEIGHT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MWLP120-1304
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MWLP120 (120W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 1.18 H 76.2mmx50.8mmx30.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    100W 120W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, NEMKO, UL
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    2.08A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 390VDC