  • MX15KP280A
MX15KP280A
advertisement
Manufacturer No:
MX15KP280A
HK JDW NO:
523-MX15KP280A
Package:
DO-204AR, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MX15KP280A
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-204AR, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    311V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    452V
  • Peak Pulse Current
    33A
  • Reverse Standoff Voltage
    280V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA