  • MX29GL512FLXFI-11G
MX29GL512FLXFI-11G
advertisement
Manufacturer No:
MX29GL512FLXFI-11G
HK JDW NO:
490-MX29GL512FLXFI-11G
Package:
Datasheet:
Description:
3/3.3V V Memory IC 512 Mb kb 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
MX29GL512FLXFI-11G
    YES
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    64
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag4.0Cu0.5)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Flash Memories
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B64
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Power Supplies
    3/3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Interface
  • Supply Current-Max
    0.03mA
  • Access Time
    110 ns
  • Organization
    32MX16
  • Memory Width
    16
  • Density
    512 Mb
  • Standby Current-Max
    0.00002A
  • Programming Voltage
    3V
  • Number of Sectors/Size
    512
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    11mm