  • MXL15KP100A
MXL15KP100A
advertisement
Manufacturer No:
MXL15KP100A
HK JDW NO:
523-MXL15KP100A
Package:
DO-204AR, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXL15KP100A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-204AR, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    162V
  • Peak Pulse Current
    93A
  • Reverse Standoff Voltage
    100V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA