  • MXL15KP24CA
MXL15KP24CA
advertisement
Manufacturer No:
MXL15KP24CA
HK JDW NO:
523-MXL15KP24CA
Package:
DO-204AR, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXL15KP24CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    DO-204AR, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    WIRE
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    369A
  • Clamping Voltage
    40.7V
  • Peak Pulse Current
    369A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    15kW