  • MXL15KP51A
MXL15KP51A
advertisement
Manufacturer No:
MXL15KP51A
HK JDW NO:
523-MXL15KP51A
Package:
DO-204AR, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXL15KP51A
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-204AR, Axial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    56.7V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    82.8V
  • Peak Pulse Current
    181A
  • Reverse Standoff Voltage
    51V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA