  • MXL5KP22CAE3
MXL5KP22CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXL5KP22CAE3
HK JDW NO:
523-MXL5KP22CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXL5KP22CAE3
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Clamping Voltage
    35.5V
  • Peak Pulse Current
    141A
  • Reverse Standoff Voltage
    22V
  • Peak Pulse Power
    5kW
  • Test Current
    5mA
  • Breakdown Voltage
    25.65V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    5000W