  • MXL5KP24CA
MXL5KP24CA
advertisement
Manufacturer No:
MXL5KP24CA
HK JDW NO:
523-MXL5KP24CA
Step5Bar-code shipping tag
MXL5KP24CA
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Clamping Voltage
    38.9V
  • Peak Pulse Current
    128A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    5kW
  • Test Current
    5mA
  • Breakdown Voltage
    28.1V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    5000W