  • MXL5KP6.5AE3
MXL5KP6.5AE3
advertisement
Manufacturer No:
MXL5KP6.5AE3
HK JDW NO:
523-MXL5KP6.5AE3
Step5Bar-code shipping tag
MXL5KP6.5AE3
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.22V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2mA
  • Clamping Voltage
    11.2V
  • Peak Pulse Current
    447A
  • Reverse Standoff Voltage
    6.5V
  • Peak Pulse Power
    5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    50mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    7.6V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    5000W