  • MXLP4KE91CAE3
MXLP4KE91CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLP4KE91CAE3
HK JDW NO:
523-MXLP4KE91CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLP4KE91CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    WIRE
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    2.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    86.5V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    125V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    77.8V
  • Breakdown Voltage
    91V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    77.8V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    400W