  • MXLP6KE62CA
MXLP6KE62CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLP6KE62CA
HK JDW NO:
523-MXLP6KE62CA
Package:
T-18, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXLP6KE62CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    T-18, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    WIRE
  • Pin Count
  • Voltage - Breakdown (Min)
    58.9V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    85V
  • Peak Pulse Current
    7.1A
  • Reverse Standoff Voltage
    53V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    62V