  • MXLRT100KP130CAE3
MXLRT100KP130CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLRT100KP130CAE3
HK JDW NO:
523-MXLRT100KP130CAE3
Package:
DO-204AR, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXLRT100KP130CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-204AR, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    WIRE
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation-Max
    7W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    144V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    254V
  • Peak Pulse Current
    394A
  • Reverse Standoff Voltage
    130V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA