  • MXLRT100KP48CA
MXLRT100KP48CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLRT100KP48CA
HK JDW NO:
523-MXLRT100KP48CA
Step5Bar-code shipping tag
MXLRT100KP48CA
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    7W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Clamping Voltage
    94.3V
  • Reverse Standoff Voltage
    48V
  • Peak Pulse Power
    100kW