  • MXLRT100KP54A
MXLRT100KP54A
advertisement
Manufacturer No:
MXLRT100KP54A
HK JDW NO:
523-MXLRT100KP54A
Step5Bar-code shipping tag
MXLRT100KP54A
    DO-204AR, Axial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Power Dissipation-Max
    7W
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    60V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Max Reverse Leakage Current
    25μA
  • Clamping Voltage
    106V
  • Peak Pulse Current
    943A
  • Reverse Standoff Voltage
    54V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA