  • MXLSMBG43CAE3
MXLSMBG43CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMBG43CAE3
HK JDW NO:
523-MXLSMBG43CAE3
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
MXLSMBG43CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMBG43CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-215AA, SMB Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    69.4V
  • Peak Pulse Current
    8.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    43V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    50.3V