  • MXLSMBJ45A
MXLSMBJ45A
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMBJ45A
HK JDW NO:
523-MXLSMBJ45A
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXLSMBJ45A
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMBJ45A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    72.7V
  • Peak Pulse Current
    8.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    45V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    52.65V