  • MXLSMCG110CAE3
MXLSMCG110CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMCG110CAE3
HK JDW NO:
523-MXLSMCG110CAE3
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXLSMCG110CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMCG110CAE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Voltage - Breakdown (Min)
    122V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    177V
  • Peak Pulse Current
    8.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    110V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    128.5V